fbpx

צילום אומנותי

איך צילום אומנתי נולד?

לדמיין את התמונה

זה תמיד מתחיל בזה, תוך כדי נסיעה באוטו, רגע לפני שאני נרדם, באמצע הופעה או משחק כדורגל של הילד (אל תגלו לו:) פתאום עולה בראשי תמונה, וככל שאני חושב עליה יותר היא הולכת ומתבהרת – הולכת ומתקבעת בראשי ולא מניחה לי עד…עד המוות, או עד שאצלם אותה (הראשון מביניהם:) 

צילום בוק מקצועי בצפון
צילום בוק מקצועי בצפון

לבחור את הלוקיישן

כמו שכבר כתבתי בפוסט אחר, הביטוי המוכר: "לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן" תקף לא רק בעולם הנדל"ן – בעולם הצילום הוא למעשה התפאורה והאווירה. אז איך מוצאים לוקשיין קסום מחוץ לחדר ולאולפן? קצת כמו שעשו כל מגלי היבשות, הנוודים והמוצ'לרס – נועלים נעלי הליכה, לוקחים תרמיל נכנסים לרכב ומתחילים לשוטט. לשמחתי ולמזלי אני מתגורר ברמת הגולן – פארק טבע עצום ורחב ידיים שיש בו מכל וכל – נופי בזלת, שלג, נחלים, מפלים, מעיינות, אגמים, יערות אלונים בני מאות שנים, מטעי זית, שקד, דובדבן ושאר נשירים שפורחים בקשת צבעים שלא הייתה מביישת את ואן גוך או פיקאסו – בקיצור אולפן צילומים מעשי ידי הטבע. אז שוטטתי המון ואני עדיין משוטט באולפן הטבע שלי ולוקיישנים באים ונעלמים…כן, כן, אפילו בשורות טובות כמו עליית מפלס הכנרת יכולות למחוק לי לוקשיין צילום מדהים (לא מתלונן על הברכה הלאומית רק מספר על "הצרות" הקטנות שלי:)

לבדוק את הלוקשיין בשעות שונות של היום

מצאתי לוקשיין, התלהבתי וליבי קפץ בקרבו זה באמת יופי – אבל כאן רק מתחילה העבודה – עכשיו צריך לחזור אל הלוקיישן בשעות שונות של היום ולראות מה מצבו בכל שעה, אולי חזירי בר מגיעים אליו בשעות הערב ואולי מטיילים נוהגים לאכול בו את ארוחת הצהריים…רק אחרי שבודקים את הלוקיישן מספר פעמים ניתן לקבוע ולקבע את שעת הצילום (והאמת, בכל מה שקשור אליי, לרוב מדובר בשעות הבוקר המוקדמות, או למען הדיוק שעות הלילה המאוחרות:) כך אני גם נמנע מביקורי מטיילים לא צפויים וגם זוכה באור הקסום של השחר זה שאין שני לו בכל העולם כולו:) 

צילום בוק מקצועי בצפון

בחירת המודלית

טוב, אם קראת את הסעיף הקודם כבר ברור לך שבראש ובראשונה היא צריכה להיות כזו שתסכים לחרף את נפשה בעבור צילום אומנותי:) אבל מעבר לתכונה חיונית זו בחירת המודלית קשורה באופן ישיר לתמונה שעלתה לי בראש משל הייתי מצייר אותה מן הדמיון, ראשית אני "לוקח" בדמיוני את המודליות שאני כבר מכיר, "ממקם" אותה בתמונה ומדמיין את התוצאה. אם אני מרוצה מן התוצאה שהעלה דמיוני אפנה למודלית ואתחנן על נפשי:) ואם לא? אצא לחיפוש נוסף של המודלית שדמיוני מבקש. וכן, אם הגעת עד כאן בהחלט תוכל/י לחשוד בשפיותי – אבל האם אין כל האומנים והאומניות כאלו? אני בטוח שכן. וכל מי שנדבק בחיידק האומנות יודע בדיוק על מה אני מדבר.

ולסיכום, אם גם את/ה נדבקת בחיידק מקווה שהטיפים והתובנות שלי סייעו לך במשהו ואם את מודלית אמיצה שמוכנה לחרף נפשה למען תמונת אומנות (ועל הדרך לזכות בחיי נצח:) צרי קשר – אשמח להכיר אותך! וכמובן, שלכל שאלה ותהיה שהיא אני כאן עבורך.

צור קשר

מספר הטלפון שלי
0546810445
כתובת המייל שלי
service.assafphoto@gmail.com