fbpx

צילום עסקי

אז מה תמונה טובה כבר יכולה לעשות לעסק שלך? האם היא באמת יכולה לייצר לך יותר הכנסות? ולמה עם כל מה שיושב לך על הראש כדאי שתמצא/י את הזמן והתקציב להתעסק עם העולם שלי?:) הנה כמה סיבות ממש טובות וכמה דוגמאות שנשענות על הניסיון שלי בתחומי הצילום עסקי.

*א.נשים קונים מא.נשים!

זה תמיד היה כך ותמיד יהיה, מימי אברהם אבינו ועד עידן האינטרנט אנשים מונעים מרגש וצריכים לראות ולהרגיש מי האדם או האישה שמאחורי בית העסק. וכבר שנו חכמנו ואמרו שתמונה אחת שווה אלף מילים! ולמה? כי תמונה מעבירה הרבה יותר מרק ויזואל – תמונה מעבירה את הוויב והלך הרוח, את האופי, המסר, התקווה, העצב, האנרגיה, שמחת החיים, השובבות ועוד ועוד – או במשפט אחד: את כל מה ומי שאת/ה:) ומתוך כך זה כל כך חשוב שהתמונות שמייצגות אותך כבעל/ת העסק תהיינה מקצועיות ושכלל המסרים שתבחרו להביע יעברו דרכן. ואיך נערכים ליום צילומים מקצועי כדי להפיק ממנו את המירב? או, טוב ששאלת… כאן פירטתי והרחבתי ופיזרתי עשרות טיפים שימושיים.

*תמונה אחת שווה אלף מילים!

בהחלט נכון, אבל אל נא תטעו תמונה מקצועית מעולה היא כזו שמחביאה בתוכה אלף ואפילו יותר מאלף מילים! למה? כי מישהו תכנן אותה, "כתב" אותה בראשו או בקובץ, חשב על כל פרט, ארגן כל פיקסל בה מתאורה, לבוש ואביזרים ועד העמדה וזווית צילום. אז בשורה תחתונה – תמונה אחת יכולה להעביר אלף מילים ובתנאי שאלו תוכננו מראש (וכן, נכון, לעיתים זה נראה כאילו בדרך נס נוצרה לה תמונה מעולה – אבל גם במקרים כאלו לרוב מה שהשפיע על התמונה זה הניסיון העין והאצבע המקצועית של זה שלחצ/ה על הקליק בשיתוף עם האדם או האישה שהצטלמו והחיבור הזה הוא זה שיצר את הנס:)  

*לא רק תמונת פרופיל!

טעות נפוצה היא לחשוב שצילום עסקי של א.נשים מתחיל ומסתיים בתמונת פרופיל, היום ובעידן הרשתות החברתיות צילום שכזה הוא רק ההתחלה, פייסבוק, אינסטגרם ושאר הרשתות רעבות לתוכן חדש ואישי, ותמונות טובות של בעל/ת העמוד מקבלים חשיפה גדולה הרבה יותר(האלגוריתם הרי יודע לזהות פנים ולשייך פעילות:)

אז כן בהחלט, אפשר ורצוי לתכנן את סשן הצילומים מראש, לייצר תמונות שעליהן תרצו לכתוב בעתיד תכנים, כאלו שיעוררו בכם רצון לכתוב ובאחרים את הרצון לקרוא, תמונות מרגשות, מצחיקות ומסקרנות שיגרמו לגולשים לעצור את האצבע הגוללת ולהתעכב על התמונה והתוכן שלכם. 

צלם מקצועי בצפון
צלם מקצועי בצפון

*אווירת אתר, אווירת עמוד, ובאופן כללי אווירה 🙂

מכירים מקומות שכאשר אתם נכנסים אליהם מיד שורה עליכם תחושה טובה? וברור לכם שתחזרו שוב ושוב לבקר בהם? זה יכול להיות בית מלון, יקב, בית קפה או חנות, בכל מקרה, מה שמאפיין מקומות שכאלו זו האווירה. איך בונים אווירה? מאוסף גדול ומדויק של פריטים תוך שימוש בהפעלת כמה שיותר חושים. גם תמונות יכולות ליצור אווירה! עד כדי כך שלעיתים קרובות עם תמונות טובות עבודת הגרפיקאי/ת הופכת לקלה ומינורית – כי התמונות הן אלו שיוצרות את האתר, את עמוד הנחיתה, את הפלייר או את כרטיס העסק.

*אומנות צילום המוצר.

כאן כבר נראה שאתפרץ לדלת פתוחה – כי לכל בעל/ת עסק שמוכר/ת מוצרים ברור שצילומי מוצר הם שירות בסיסי, נדרש והכרחי – אבל בשורות אלו אני רוצה להציע לך לדלג שלב, להוסיף נדבך ולהגיע אל הצילומים שמעבר לצילום מקצועי רגיל ובסיסי(זה עם הרקע הלבן, התאורה המדויקת ומספר זוויות הצילום) ולעבור אל האומנות שבצילום מוצרים וצילום שכזה יכלול גם: שילוב בין אווירה לצילומי מוצר, צילום המוצרים בשימוש (בין אם זה תכשיט על צוואר או שואב אבק בפעולה)וצילום שמשקף את יתרונות המוצר (כזה שמראה לצופה מה ירגיש לכשיהיה לו את המוצר).

אז לסיכום, וכפי שבטח כבר הבנת, צילום עסקי הוא עולם שלם! מגוון, נרחב, אפקטיבי ויצירתי – ומתוך כך, כבעל/ת עסק אני מזמין אותך לעצור לרגע את שטף היום ולשאול את עצמך – איזה חלק מן העולם הזה עדיין לא מיציתי? וכמובן, שלכל שאלה שהיא אני כאן עבורך.

צלם מוצרים

צור קשר

מספר הטלפון שלי
0546810445
כתובת המייל שלי
service.assafphoto@gmail.com